PROJEKTI

ŪDENS PĒTNIECĪBAS UN VIDES BIOTEHNOLOĢIJU LABORATORIJA

  • Datu iegūšana un popularizēšana par zaļo lietus ūdeņu apsaimniekošanas risinājumu darbību Latvijas apstākļos

Latvijas Vides aizsardzības fonda projektā tiks iegūti dati par Latvijas ilgtspējīgo lietus ūdeņu apsaimniekošanas risinājumu darbības rezultātiem attiecībā uz hidrauliku un ūdens kvalitāti, kā arī dati par attīstības teritoriju grunšu hidrauliskiem parametriem. Iegūtie dati un izstrādātais materiāls sekmēs zaļo lietus ūdens apsaimniekošanas risinājumu ieviešanu, jo nodrošinās informāciju par ilgtspējīgo lietus ūdens risinājumu darbību Latvijas apstākļos. Turklāt, tiks nodrošināti dati un metodes zaļo risinājumu potenciāla novērtēšanai un parametru noteikšanai attīstības teritorijās.

  • ITS-THIN

ITS-THIN ir starptautisks, starpdisciplinārs zinātnes projekts, ko ES finansē FET open ietvaros, kas ir daļa no Horizon 2020. Tā mērķis ir izstrādāt jaunu, īpaši plānu membrānu izmantošanai ūdens filtrēšanā. Sīkāka informācija šeit.

  • PoVE WATER

Pilot PoVE Water ir starptautisks projekts, kas balstās uz esošajām un jaunajām profesionālajām kompetencēm un prasmēm ūdens nozarē, pārveidojot tās par profesionālās izcilības pieeju. Tas nodrošina augšupejošu konverģenci ar zināšanu trijstūriem un ciešu sadarbību ar reģionālajām ekonomiskajām un sociālajaām ekosistēmām. Projekta mērķis ir izveidot infrastruktūru, kas nepieciešama profesionālās izcilības iekļaušanai ūdens nozarē Eiropā, tādējādi radot pamatu profesionālās izglītības satura attīstībau un līdz ar to arī studentu kompetences attīstībai.

  • BEST

Projekta mērķis ir palielināt apsaimniekošanas efektivitāti, lai samazinātu barības vielu pieplūdumu un samazinātu bīstamo vielu izplūdi Baltijas jūrā un reģionālajos ūdeņos, pamatojoties uz paaugstinātu ūdens resursu jaudu, piesaistot valsts un privātā sektora dalībniekus, kas specializējas ūdens kvalitātes jautājumos.

  • IWATERMAP

Projekta mērķi ir uzlabot reģionālās attīstības politiku un programmu ieviešanu, īpaši programmu investīcijām izaugsmei un darba vietām, un ETC programmu, kas atbalsta reģionālo inovāciju ķēžu dalībnieku radītas inovācijas viedo specialitāšu jomās un inovāciju iespējas ieviešanu.

  • NOAH

Programmas specifiskais mērķis: ūdens attīrīšana: palielināt ūdens vadības efektivitāti, lai samazinātu barības vielu ieplūdi un bīstamu vielu noplūdi Baltijas jūrā un reģionālos ūdeņos, palielinot publisko un privāto organizāciju, kas ir iesaistītas ūdens kvalitātes jautājumu risināšanā, kapacitāti.
Pirmais NOAH mērķis ir samazināt barības vielu un bīstamu vielu noplūdi no pilsētu lietus notekūdeņiem Baltijas jūrā, palielinot publisko un privāto organizāciju, kas ir iesaistītas zemes lietošanā un teritoriju plānošanā, kapacitāti.
Otrs NOAH mērķis ir samazināt neattīrītu notekūdeņu noplūdes no pilsētu notekūdeņu tīkliem Baltijas jūrā, paaugstinot notekūdeņu sistēmu nodrošināšanas pakalpojumu sniedzēju kapacitāti.

  • HI-WATER

Hi-Water projekts apvienos ekspertus no dažādām zinātnes nozarēm un valsts pārvaldes institūcijām, lai piedāvātu efektīvas un finansiāli pieejamas ūdens attīrīšanas tehnoloģijas lauku reģioniem. Tehnoloģiju galvenais uzsvars tiks virzīts uz samazinātu mikrobioloģisko (bakteriālo, virālo un vienšūņu) koncentrāciju ūdensapgādes un ūdens uzglabāšanas ierīcēs.

  • B-LIQ

Projekta vispārīgais mērķis ir izstrādāt efektīvas termoķīmiskās un bioķīmiskās tehnoloģijas lignocelulozi saturošas biomasas, t.sk. lauksaimniecības atkritumu, pārveidošanai šķidrajā degvielā mazās un vidēja izmēra ražošanas sistēmās.

  • WATERCHAIN

Radīt praktisku instrumentu, ar kura palīdzību samazināt kaitīgo vielu ieplūšanu Baltijas jūrā

  • POMACEA

Radīt optimālu tehnoloģiju un tās darbības režīmu efektīvai membrānas darbībai un ilgmūžībai. Pilotiekārta tiks pārbaudīta Indijā.

  • SOPHIS

Radīt automatizētu dzeramā ūdens bioloģiskās kvalitātes kontroles sistēmu.

  • LIFE12.BIO

Alernatīvas biomasas izmantošanas iespējas zālāju bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu uzturēšanai.

  • VIEDĀ BIOFILTRĀCIJAS TEHNOLOĢIJA
 

TELPISKĀS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS PĒTĪJUMU CENTRS

  • Līgums ar Rēzeknes augstskolu par liela apjoma 3D datu apstrādi un analīzi
  • Līgums ar Ķekavas pašvaldību par inteliģentās videonovērošanas sistēmas izstrādi. Notiek pirmizpēte.